Sağlık Bakanlığı Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü
Sağlık Bakanlığı Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

FİZİK TEDAVİ ve REHABİLİTASYON

Güncelleme Tarihi: 09/11/2017

     Sakarya Üniversitesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı ve onun bünyesinde kurulmuş olan FTR/Romatoloji Kliniği olarak 2011 yılından beri halkımıza konusunda hizmet vermekteyiz. Kuruluş; 2010 yılında akademik kadroya atanan Prof. Dr. İbrahim TEKEOĞLU tarafından yapılmıştır.  Daha sonra kadroya 2 adet profesör öğretim üyesi daha katılmıştır.

     Kliniğimizde 3 adet profesör öğretim üyesi, 3 adet yan dal ihtisası yapan uzman doktor bulunmaktadır. FTR de ise 6 adet araştırma görevlisi bulunmakatadır. Klinik te ayrıca Sağlık bakanlığı kadrosunda üç adet FTR uzmanı bulunmaktadır. 2015 yılı itibariyle 2 adet Romatoloji uzmanı bir adet FTR uzmanı mezun olmuştur. Hergün toplam 4 adet FTR ve 2 adet Romatoloji polikliniği ile ayaktan hasta kabul etmektedir.     

     Hastanemiz merkez kampüste hafta içi her gün hizmet vermekte olan 1 adet romatoloji polikliniği, profesör hocalar tarafından bizzat hasta kabulü yapılmaktadır. Korucuk kampüste ise yine hafta içi her gün hizmet vermekte olan 2 adet romatoloji, bir FTR polikliniğimiz mevcuttur. Polikliniklerimizde ayda toplam 1500-2000 hastaya hizmet verilmektedir. Korucuk kampüsünde  30 yataklı hasta servisimiz vardır ve tam kapasite 7 gün 24 saat hizmet vermektedir.    

     Biri korucukta, biri, merkez kampüste iki adet  fizik tedavi ünitesi bulunmaktadır. Kadroda 4 adet fizyoterapist ve 3 adet fizik tedavi teknisyeni bulunmaktadır.